Тродневни састанак HIPEN мреже Назад
01.10.2015. године
У периоду од од 29.09. до 1.10.2015 присуствовали смо састанаку HIPEN мреже (European Network for Professionals working with people with hearing impairments). Састанак је одржан у школи “11. мај” у Јагодини. Мрежу чине школе, институти и организације које се баве образовањем, васпитањем и рехабилитацијом особа оштећеног слуха из Француске, Финске, Норвешке, Пољске, Чешке, Румуније, Словеније,Македониј и Србије. Циљеве мреже су представили координатор John Hariss из Велике Британије, председник Thorhild Lokkeberg-Pedersen из Норвешке и Philippe Belseur из Француске . Они су посебно истакли значај умрежавања стручњака и могућност сарадње у имплементацији ЕУ пројеката. Имали смо прилику да се упознамо са радом европских организација.Такође на састанку је присуствовала Еlena Weber директорка института за слепе из Трста, Италије. Као и све установе тако и ми представили смо нашу школу, активности и достигнућа. Осим школа за слушно оштећену децу из наше земље, свој рад је представила и НВО “Асоцијација за промовисање инклузије- АПИ, коју су представили мр Јадранка Новак и др Драган Лукић. Ова организација је путем европских пројеката направила велике помаке у Србији и то у области становања уз подршку.