Међународни инклузивни дечији фестивал Назад
14.09.2017. године

Одржан је други пореду Међународни инклузивни фестивал дечијег и омладинског стваралаштва, у организацији Дечијег центра у Зајечару. Фестивал је одржан од 11. до 15. 09. 2017. године. У фестивалу су поред осталих били укључени гости из Босне, Липљана са Косова и Метохије, гости из бугарског града Видина. Посетиоцо  су могли прегледати 7 представа, 1 филм и више плесних и музичких тачака, као и присуствују трибини Инклузија нема алтернативу, који је водио стручњак у Мрежи подршке инклузивном образовању Милена Еротијевић из Београда. Идеја организатора  фестивала је промовисање једног од начина стварања инклузивне атмосфере и учествовања у креирању инклузивне културне политике. Наша школа учествовала је на фестивалу са представом "Лепотица и звер" 14. септембра. Том приликом организована је изложба експоната, које су израдили наши ученици, на креативним радионицама, продајног карактера.