VIII Научно-практична конференција Назад
03.04.2018. године

И ове године 30. марта, одржана је VIII Научно-практична конференција „Слушам, говорим, видим“ у Специјалној школи са домом ученика „Бубањ” у Нишу. Разменила су се искуства и знања са акцентом на оштећење слуха, говора, вида и дисхармоничног развоја деце. Поред наших стручњака из оториноларингологије, дечје психијатрије, офталмологије, педијатрије, дефектологије и других области, у раду овогодишње конференције учествовали су и гости из иностранства. Специјална школа са домом ученика „Бубањ“ данас представља модерну установу у којој се примењују савремена техничка средства и методе за рад са децом са разним сметњама у развоју и пример је добре праксе у региону. Протеклих година уложили смо доста труда и средстава да створимо адекватне услове за извођење квалитетне рехабилитације, образовања и васпитања деце са сметњама у развоју. Доста се улаже у праћењу савремених токова у научном делу и едуковању кадра што је показатељ и VIII Научно практична конференција „Слушам, говорим, видим“. Подршку организовању конференцији дала је и Градска општина Палилула као и компаније Audiovox , Sani optik , i Centar za sluh „Rrexton“.