Посета Словенији Назад
28.06.2015. године
Крајем јуна посетили смо сродни Завод за глуве и наглуве у Љубљани. Током тродневног боравка упознали смо се са концептом организације рада Завода и самим радом: домом, вртићем, школским и здравственим крилом који функционишу под заједничким кровом. Приликом посете потписан је и званичан протокол о сарадњи наших установа. Гостољубиви домаћини упознали су нас са лепотама Словеније у чијим чарима смо заједно уживали. Посетили смо бајковит и монденски Блед, надалеко чувено место за одмор и уживање, Винарију Крас у Сезани где смо уживали у најфинијим винима у аутентичном амбиенту. Трст-некада важно упориште српске културе, Словеначку луку - прекрасни Копер и наравно Словеначки Монте Карло - Порторож морски градић у Пиранском заливу. У повратку посетили смо и престижну Опатиу, познату по бројним вилама старим више векова, дивним увалама, и популарним књижевницима који су део живота ту живели и стварали. Са овог путовања носимо дивне успомене и нова сјајна пријатељства са словеначким колегама.