Međunarodni inkluzivni dečiji festival Nazad
14.09.2017. године

Održan je drugi poredu Međunarodni inkluzivni festival dečijeg i omladinskog stvaralaštva, u organizaciji Dečijeg centra u Zaječaru. Festival je održan od 11. do 15. 09. 2017. godine. U festivalu su pored ostalih bili uključeni gosti iz Bosne, Lipljana sa Kosova i Metohije, gosti iz bugarskog grada Vidina. Posetioco  su mogli pregledati 7 predstava, 1 film i više plesnih i muzičkih tačaka, kao i prisustvuju tribini Inkluzija nema alternativu, koji je vodio stručnjak u Mreži podrške inkluzivnom obrazovanju Milena Erotijević iz Beograda. Ideja organizatora  festivala je promovisanje jednog od načina stvaranja inkluzivne atmosfere i učestvovanja u kreiranju inkluzivne kulturne politike. Naša škola učestvovala je na festivalu sa predstavom "Lepotica i zver" 14. septembra. Tom prilikom organizovana je izložba eksponata, koje su izradili naši učenici, na kreativnim radionicama, prodajnog karaktera.