Istorija

Specijalna škola sa domom učenika „Bubanj” u Nišu osnovana je radi ostvarivanja obrazovnih i vaspitnih potreba dece i omladine oštećenog sluha.

Razvojni put škole može se pratiti u etapama:
  • od 1953. godine, kada je škola osnovana humanom akcijom Saveza gluvih Srbije uz pomoć opštinskih i republičkih organa i smeštena u neadekvatnim barakama kod Palilulske rampe, blizu Sv. Nikolske crkve.
  • od 1974. godine, kada je škola preseljena u novi, namenski izgrađen, savremeno opremljen objekat u naselju „Ledena stena”, koji zadovoljava sve kriterijume za kvalitetno i uspešno obavljanje delatnosti škole – za školovanje i smeštaj dece oštećenog sluha.
  • poslednjih godina, škola prerasta u Regionalni centar podrške deci sa različitim teškoćama u razvoju.